Премиерът Бойко Борисов коментира пред журналисти, че изявлението на президента е пряка намеса в независимостта на властите. Борисов каза също, че не президентът е дал властта на кабинета, за да снема доверието си от управляващите. Според него Румен Радев е направил чисто политическа заявка с изказването си.
Бойко Борисов, премиер: Съжалявам, че си е изпуснал нервите, проблемът му не е с правителството, а с други независими институции. Прокуратурата е опасно да атакуваш най-вероятно и затова си търсиш друг враг да отклоняваш. Заявка или за партия, или за нещо ново и търсене на враг. Вие веднага почвате да ме питате, това война ли е на институциите, как ще работите, докато другите независими институции казват - ние няма да ходим там. Не той ми е дал властта, не той ми е дал да управляваме, аз му я занесох и му я дадох предишния път. И за 3 месеца какво направи? Само Грипени. Това са истините, няма друга. нито сме се вкопчвали, станах за смях с тия оставки.
Велислава Делчева: Дигитализацията на ТЕЛК не трябва да e бариера пред хората с увреждания
НАП за БНТ: След проверки на "Исторически парк" са били установени допълнителни задължения
Цената на петрола достигна 70 долара за барел, Тръмп - "ще падне още"
Да покориш връх Мусала в инвалидна количка: Вдъхновяващата история на 18-годишния Крис от Пловдив