ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

БСП, ГЕРБ и "Атака" с реакции след трагедията край Своге

Чете се за: 01:06 мин.
У нас

След вчерашния ден на траур, политическите опоненти на управляващите поискаха оставки. Лидерът на левицата Корнелия Нинова настоява за оставката на цялото правителство заради катастрофата край Своге. ГЕРБ обвиниха БСП, че политизира трагедията.

Video Player is loading.
Текущо време 0:00
Продължителност -:-
Заредено: 0%
Тип на потока НА ЖИВО
Оставащо време -:-
 
1x
    • Глави
    • descriptions off, selected
    • Спряни субтитри, selected
      Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.

      Премиерът и неговият кабинет да понесат политическа отговорност заради трагедията край Своге, настояват от "Позитано" 20. Според Корнелия Нинова най-малкото, което може да се иска, са оставките на отделни министри.

      Корнелия Нинова - председател на БСП: Виновникът за такива ситуации е само един и това е правителството на Бойко Борисов и той персонално. Гордостта на премиера - магистралите, са най-голямата кражба може би в държавата, конкурирайки се с кражбите в санирането. Досега корупцията ни ограбваше, взимаше ни, от всеки човек, сега вече корупцията убива в истинския смисъл на думата, защото невинни българи плащат с живота си кражбите на правителството на Бойко Борисов.
      ;

      От партия "Атака" съобщиха, че още в първите дни от работата на Народното събрание председателят на парламентарната група на "Обединени патриоти" Волен Сидеров ще поиска от МРРБ всички договори с фирмата "Трейс Груп Холд".

      От "Демократична България" настояват премиерът да поиска оставката на министъра на транспорта Ивайло Московски, защото не е успял да въведе задължение за използване на предпазни колани в автобусите. Те искат във всички автобуси да бъдат монтирани колани, а шофьорите да бъдат задължени да проверяват пътницинте дали са закопчани преди потегляне.

      ;

      ГЕРБ отговориха, че опозицията всяка седмица иска оставката на кабинета. И обещаха, че истината за катастрофата ще излезе наяве.

      Тома Биков, депутат от ГЕРБ: И оставки сме подавали, и пак сме печелили изборите. Имаме готовност и отговорност да се поеме, както винаги е ставало, но не е г-жа Нинова тази, която решава кой е крив, кой е прав.
      Александър Ненков, депутат от ГЕРБ: Говорят за оставка, говорят за корупция, тези хора, които въведоха модела "батко" и "братко". Бойко Борисов бил виновен за смъртта на хората. Извинявам се, но това е абсолютно безочие. Бойко Борисов единственото, за което е виновен е това, че България преди 10 години беше едно блато. Само един пример - от София до Бургас колко време се пътуваше и колко хора губеха своя живот на този път - за това ли е виновен?

      Свързани статии:

      Сериозни разминавания в документите и изпълнението на ремонта по пътя край Своге
      Сериозни разминавания в документите и изпълнението на ремонта по пътя край Своге
      Разследващи и полиция днес влязоха в офисите на фирма "Мегаинвест...
      Чете се за: 01:09 мин.
      БСП поиска оставката на цялото правителство заради катастрофата край Своге
      БСП поиска оставката на цялото правителство заради катастрофата край Своге
      БСП поиска поемане на политическа отговорност заради тежката...
      Чете се за: 00:22 мин.

      ТОП 24

      Най-четени

      Водещи новини

      Product image
      Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
      Абонирай ме за най-важните новини?