Сериалът „Чернобил“ върна лентата на събитията назад и припомни безпогрешно, че за да се стигне до истината, трябва да се започне от лъжата. Катя Тодорова ни среща със създателя на Центъра за радиационна защита към ВМА. „Чувствам се съпричастен на вината, но не и лъжата“, споделя проф. Валентин Босевски. „Това, което се случи в Чернобил, беше ужасяваща технологична катастрофа, която се превърна в метафора за човешката доблест и готовност да дадеш живота си да другите“. Цялото интервю вижте във видеото:
Литийно шествие с мощите на св. Йоан Кръстител тръгна от Созопол и стигна до остров Св. Иван
24-часова национална стачка в Гърция - какво трябва да знаят туристите?