ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Четири медала по химия спечелиха български ученици в Санкт Петербург

7223
Чете се за: 00:38 мин.
Още

Успех и за българския отбор от ученици на Менделеевската олимпиада по химия в Санкт Петербург. Златен медал за възпитаника на Националната природо-математическа гимназия Камен Петров, имаме и още два сребърни медала и почетна грамота.

Video Player is loading.
Текущо време 0:00
Продължителност -:-
Заредено: 0%
Тип на потока НА ЖИВО
Оставащо време 0:00
 
1x
    • Глави
    • descriptions off, selected
    • Спряни субтитри, selected
      Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.

      За нас може би изглежда трудно, но Камен Петров e щастлив. Любопитството и състезателният дух го водят към към победата, а между науката и него се получава химия още с първия успех от състезание.

      Камен Петров, носител на златен медал: Ставаш по-добър, в това което харесваш да правиш и то те прави щастлив. Това е смисълът!
      ;

      23 теоретичини и 2 експериментални задачи са препятствието пред медалите в Санкт Петербург.

      Камен Петров, носител на златен медал: Едната беше свързана с това да обърнем конфигурацията на една амионкиселина, а другата беше свързана с определянето на аминокиселина в някаква проба.
      Евгени Сателов, носител на сребърен медал: Не се публикуват някакви задачи, с които да се подготвим. Просто трябва от всичко да знаем по нещо, но да го знаем на сравнително високо ниво.
      гл. ас. Даниела Цекова, предподавател: Децата са много талантливи и наистина полагат много труд, с което сега постигат успех.
      доц. Христо Чанев, предподавател: Самоусъвършенстването е основната идея, която ги движи напред.

      България участва в Менделеевската олимпиада от 2004 г. Досега страната ни винаги е получавала отличия, но на Великден участниците се завърнаха с щастливата новина за най-високото сред тях.

      Свързани статии:

      Пореден успех за българските ученици от Международната олимпиада по математика
      Пореден успех за българските ученици от Международната олимпиада по математика
      Снощи от тазгодишното издание на състезанието в Тайланд се завърна...
      Чете се за: 00:35 мин.
      Ученици от НПМГ търсят спонсори, за да участват в олимпиада в Якутия
      Ученици от НПМГ търсят спонсори, за да участват в олимпиада в Якутия
      От Националната природоматематическа гимназия в София търсят...

      ТОП 24

      Най-четени

      Водещи новини

      Product image
      Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
      Абонирай ме за най-важните новини?