Над 250 млади таланти ще вземат участие в десетото издание на международния песенен конкурс "С песен и обич творим добро". Организатори са детска вокална формация "Омайниче" и община Пловдив. Конкурсът е по-специален, защото той е посветен на партньорството между "Омайниче" и вокална група Бон Мин, в която пеят децата от Комплекса за социални услуги "Олга Скобелева" в Пловдив.
Часове преди тържествения концерт на сцената на Военния клуб в Пловдив домакините от вокална формация "Омайниче" репетират всяка песен с голямо усърдие.
Таня Орманова – ръководител на ДВФ "Омайниче": "Искахме да докажем на всички, че на една сцена децата по достоен начин могат да покажат себе си и твоя талант."
За децата от "Бон Мин" вълнението също е голямо.
Николита и Еди са от първите млади певци в "Омайниче" и "БонМин". За тях музиката е шанс да покажат своя талант на сцената.
Николита: "Ние се забавляваме най-вече."
Еди: "Пеем български песни, искаме хората да обичат българската музика."
Конкурсът се провежда в събота и неделя във военния клуб в Пловдив.
20-годишен предизвика катастрофа с три коли в Разград, преминал на червен светофар
Двама младежи загинаха на място след катастрофа между скутер и лек автомобил край Мездра
След земетресенията във Венецуела: Загиналите са поне 235, продължава търсенето на оцелели
Безводието в страната: Работна среща в Министерския съвет обсъжда проблема
Спряха евакуацията на кораби през Ормуз: Причината е атака срещу плавателен съд в района