Заминава и последната група от шестима изследователи на 27-ата Национална антарктическа експедиция. В Рим групата се разделя - първите трима продължават за Буенос Айрес и Ушуайа, а останалите за Сантяго де Чили и Пунта Аренас, като отново ще се срещнат в Българската полярна станция на о-в Ливингстън. Ръководителят на експедицията и директор на Българския антарктически институт проф. Христо Пимпирев се завръща у нас в четвъртък.
"Писна ми да убиват нашите деца": Бдения в страната в памет на загиналите по пътищата
Ловчанският митрополит Гавриил бе награден с орден „Св. св. Кирил и Методий“ – I степен
"Писна ми да убиват нашите деца": Бдения в страната в памет на загиналите по пътищата
Аферата "Баба Алино": Само един човек от задържаните 25 души остава в ареста