До 19 май родителите спокойно могат да подадат заявление в желаното от тях училище. Няма ограничение в броя на училищата, за които се кандидатства за прием в първи клас, заяви в "Денят започва" началникът на Регионалното управление по образование в София Ваня Кастрева. Важно е след първото класиране родителят да избере училището и с оригиналните документи да запише ученика. Към настоящия момент софийските първокласници са над 12 хиляди. В училищата има места за над 12 500 ученика. Прогнозните очаквания за бъдещите първокласници са около 12 хиляди.
За седмокласниците Кастрева уточни, че са с около 200 ученика повече. По принцип 9701 са учениците, които се обучават в 7-ми клас. Родителите следва да бъдат спокойни, защото тази година няма да съществува бариерата на двойката, която пречеше на учениците да кандидатстват в паралелките след завършен 7-ми клас. Системата за прием е обновена в духа на новата наредба.
На 19 и 22 май са ключови дати за полагане на изпитите по български език и литература и по математика.
Институт за геопространствени изследвания и технологии открива СУ „Св. Климент Охридски“
С флаг в ръка и мечти за медали: Българските олимпийци по природни науки получиха националното знаме
Премиерът Румен Радев връчи националното знаме на олимпийските отбори по природни науки за 2026 г.
Двама младежи загинаха на място след катастрофа между скутер и лек автомобил край Мездра