Над 150 човека и около 120 машини работят по трасето на автомагистрала „Струма“ в участъка между Благоевград и Крупник. Строителството на отсечката стартира преди два месеца и на обекта се работи интензивно, казаха от Пътната агенция.
В началото на обекта - до Благоевград, е извършено разчистване на площадката, изпълняват се изкопни и насипни дейности, изграждат се водостоци и селскостопански пътища.
Общата дължина на отсечката от Благоевград до Крупник е над 12 км. Ще бъдат изградени 2 пътни възела и 20 големи съоръжения - мостове над реки, подлези и надлези.
Очаква се обектът да е завършен през есента на 2019 година.
Ще има ли воден режим в Плевен и Ловеч това лято? Властите вземат спешни мерки
След катастрофите на АМ "Тракия" и "Струма": Кога мантинелите са ефикасни?
Да пораснеш в интензивното: Бебе живя половин година в реанимацията на "Майчин дом"