Ние винаги сме "за" изграждане на нови ядрени мощности, заяви бившият енергиен министър Драгомир Стойнев. Според него никой няма да инвестира в държава, в която политическите партии се карат ежедневно. Чуждестранен инвеститор ще дойде, ако има съгласие между политическите партии. Той обясни защо са необходими нови мощности.
Драгомир Стойнев, ПГ на БСП: Ние в момента имаме два ядрени блока, с удължаване на техния живот повече от 20 години едва ли ще станат. Ние трябва да си дадем сметка за следващото поколение. Виждаме, че с вятър и слънце не става. Ние считаме, че трябва да има заместващи мощности, защото приблизително след 30 години 3 хиляди мегавата изчезват. Три хиляди мегават означават три реактора, защото от една страна се спасява АЕЦ "Козлодуй" , не го режем на скрап, а от друга трябва да имаме нови мощности през следващите 30 години, защото затваряме българската енергетика.
Вицепремиерът Атанас Пеканов: Отпуснатите 1 млрд. евро по ПВУ са глътка въздух за бюджета
Преговорите с "Боташ" ще приключат до месец - два, съобщи енергийният министър
Цената на петрола достигна 70 долара за барел, Тръмп - "ще падне още"
Литийно шествие с мощите на св. Йоан Кръстител тръгна от Созопол и стигна до остров Св. Иван