ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Джипитата в Разград също на протест

bnt avatar logo от Любомир Петков
A+ A-
Чете се за: 00:32 мин.
Още

Проблем за джипитата в Разград е, че броят на предвидените диспансерни прегледи е намален, а не увеличен, както се твърди. Казват, че въвеждането на пръстови отпечатъци ще образува дълги опашки пред кабинетите, а изискването в почивните дни пациентите да бъдат пренасочени към спешните центрове ще лиши пациентите по селата от адекватно обслужване.

Video Player is loading.
Текущо време 0:00
Продължителност -:-
Заредено: 0%
Тип на потока НА ЖИВО
Оставащо време 0:00
 
1x
    • Глави
    • descriptions off, selected
    • Спряни субтитри, selected
      Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.

      Проблем за джипитата в Разград е, че броят на предвидените диспансерни прегледи е намален, а не увеличен, както се твърди.Казват,че въвеждането на пръстови отпечатъци ще образува дълги опашки пред кабинетите, а изискването в почивните дни пациентите да бъдат пренасочени към спешните центрове ще лиши пациентите по селата от адекватно обслужване.

      Д-р Иванка Николова, личен лекар: „Аз съм си дала телефона в джоба, 24 часа съм на разположение на моите пациенти и никакъв проблем нямаме, а сега ни лишават от това, той ще дойде ще ми чукне на вратата а аз ще му кажа нямам право да те преглеждам защото работното ми време е до 3, какво е това?"


      Джипитата все пак се надяват гласът им да бъде чут.

      Д-р Селиме Карагьозова, председател на съсловната организация: „Нашето предложение към ЗМ е рамковият договор за 2015 да остане в същия вид което включва и обслужването на тези населени места самостоятелно от колеги, които и без това си живеят там".


      От утре протестите ще продължат с едночасово спиране на работа между 10 и 11 часа.

      ТОП 24

      Най-четени

      Product image
      Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
      Абонирай ме за най-важните новини?