От днес започна пръскането срещу кърлежи и бълхи в Русе. Препаратът е напълно безопасен за животните, стига да не попадне в храната или водата, която пият. Той е безвреден и за хората, но все пак от фирмата поставят предупредителни табели.
Те съветват в продължение на 24 часа да се избягва пряк достъп до обработените тревни площи, особено на деца. Третирането се извършва рано сутрин – от 4,00 до 7,00 часа. Пръскането ще продължи до края на седмицата, а от следващия понеделник ще започне и третирането срещу комари.
Жегата настъпва: Синоптиците от НИМХ предупреждават за температури до 37°
100 животни бяха спасени от голям пожар в стопански двор в асеновградското село Червен (СНИМКИ)