Вече 12-и час екипи на гражданска защита, полицията и Пожарна безопасност следят обстановката край язовир "Рогозен" и съседния язовир "Бързина". Екипите предприемат всички необходими мерки, за да предотвратят преливане или скъсване на предпазната стена на "Бързина". Жители на Мизия и съседните села са се събрали край язовира, притеснени какво ще се случи. Кметът на община Хайредин Тодор Алексиев заяви пред камерата на БНТ, че положението в момента е овладяно, но опасността все пак не е отминала.
Кметът на община Хайредин Тодор Алексиев заяви за БНТ, че за момента няма опасност за населените места, които се намират около язовира, но опасност от преливане все пак съществува.
11 язовира се вливат в язовир "Бързина" и ако дойде много вода, това може да доведе до неприятни последици - да не издържи стената на язовир "Бързина", не толкова на язовир "Рогозен".
В момента две мощни помпи изпомпват водата с капацитет 40 хиляди литра в секунда. В момента положението е овладяно, каза още кметът.
Цяла нощ екипи насипваха с кални маси съоръжението, за да се укрепи стабилно канала. Насипването продължава и днес.
Евакуирани са 20-30 човека от съседните села, като това по-скоро са превантивни мерки.
Вижте повече в прякото включване в "Денят започва ..." на нашия репортер Николай Минков.
Револверът, който премиерът Радев получи от Анкара, вече е изложен в Музея на МВР
Нели Неделчева: Заплатите на служителите във Фонд „Култура“ са под средните за София
НА ЖИВО: Президентът Йотова инспектира базата за новите F-16 в „Граф Игнатиево“
Депутатите от комисията по отбрана ще разгледат искането на САЩ за разполагането на самолети-цистерни