В Брегово остава бедственото положение заради опасността от наводнение. С няколко сантиметра е спаднало нивото на река Тимок, но подпочвените води са се покачили. Извършва се отводняване с мощна хидропомпа.
Няма замърсяване на водата, проби ще продължат да се вземат и през следващите три дни, каза министърът на околната среда и водите Нено Димов, който пристигна, за да провери ситуацията в Брегово. В града е и изпълнителното бюро на БСП начело с председателя Корнелия Нинова. При огледа на защитните съоръжения Нинова заяви, че е нужна държавна политика за стопанисване на дигите и язовирите.
България срещу Гърция: Плажните цени в Крайморие и Офринио - къде почивката излиза по-евтино?
Шефът на ВиК-Несебър и заместникът му арестувани за подкуп от 7 - 9 хиляди евро