В студиото на „Денят започва“ депутатът от Обединените патриоти Емил Димитров коментира промените на Закона за административното регулиране на икономическите дейности, свързани с нефт и нефтени продукти, който предизвика недоволство сред някои в бранша. По думите му промените целят единствено шофьорите и цистерните им да бъдат регистрирани, а от бензиностанциите единственото изискване е да декларират обезпечение на стойност 20 хил. лв. Единствено от едрите търговци на едро, които съхраняват голямо количество гориво, има промените в закона предвиждат обезпечение от 3 млн. лв. Емил Димитров заяви, че към края на Българското европредседателство „сезонът на стачките свършва“.Вижте повече във видеото.
Емил Димитров - депутат от „Обединени патриоти“: Всички, които искат да работят, но да не бъдат вписани никъде, си е техен преблем. И между другото - стига са рекетирали премиера със стачки, защото сезонът на стачките свършва след 10 дни. Свършва европредседателството -ние, за да не се излагаме пред чужденците правим всякакви отстъпки, после това нещо ще бъде забравено. Но всичките лъжи, които изнесоха хората, всичките камиони, които се разкарват с всякакви надписи, а половината от тях нямат регистрация в ДАИ - нека бъдат така добри да престанат, защото просто ще свърши Европредседателството. И тогава ще дойдат на масата, ще седнат и ще кажат: „добре, ние сме съгласни с нивомерни системи“. Ми да си ги бяхте сложили преди 10 години.
България търси по-тясно индустриално партньорство с Полша и насърчава нови инвестиции
В повечето държави извън еврозоната гражданите подкрепят присъединяването към единната валута в ЕС, сочи проучване
Българската хотелска асоциация: Няма стотици проценти печалби, а заплатите са близки до средните в страната
Вицепремиерът Атанас Пеканов: Отпуснатите 1 млрд. евро по ПВУ са глътка въздух за бюджета
След тежките катастрофи: Демерджиев разпореди проверки на ремонтите и строителството на пътища в страната
В колата на шофьора, причинил катастрофата край Мездра, пътували още двама души