От 2007 до 2013 година София е реализирала проекти на обща стойност 3 милиарда лева, като два милиарда от тях са от европейски средства, а най-големият проект е софийското метро. Това отбеляза в Брюксел столичният кмет Йорданка Фандъкова. Според нея София е много добър пример за използване на европейски средства за промяна на средата и качеството на живот на хората.
Йорданка Фандъкова, кмет на София: "Както вече казах, най-големият пример е метрото. От общо около 450 милиона евро, 200 милиона евро бяха през кохезионния фонд. И метрото, и завода за отпадъци и новите автобуси се виждат и това се цени от ЕК. София е много добър пример за използването на директни средства за подобряване на средата и качеството на живот и поканата към мен е признание за мястото и ролята на София в този процес".
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата на АМ "Тракия" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите