Според източници на БНТ двама студенти от арабски произход и много служители от университета са отведени за разпит.
При акцията са иззети документи, запечатани са кабинети на ръководители и служители от администрацията. По неофоциална информация се разследва организирана престъпна група за нерегламентиран прием на чуждестранни студенти.
Според наши източници, граждани на държави извън ЕС са приемани фиктивно, само за да влязат в страната и да получат гражданство. Ректорът на унивеститета не беше открит за коментар. Подробности за акцията се очакват в началото на следващата седмица.
Акцията се случва точно в деня, в който завършилият тази година випуск положи хипократова клетва. Репортаж за това ще видите по-късно в новините.