ИЗВЕСТИЯ

Моите новини
Евакуираните от Израел българи кацнаха в София...
Чете се за: 03:15 мин.

ЗАПАЗЕНИ

Георги Лозанов подаде оставка от СЕМ

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 00:22 мин.
У нас

Лозанов подаде оставка като член и председател на Съвета за електронни медии заради издаването на лиценз на телевизия ПИК.

Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.

Лозанов посочва, че няма законови основания да бъде отказана регистрация на бъдещата телевизия, затова предпочита на напусне Съвета, вместо да постави подписа си под документите, за да не легализира в медиите, цитирам "агресивната реторика на едноименната онлайн медиа".

"Изправен съм пред противоречие, от което не откривам друг персонален изход, освен напускането на съвета", посочва още Лозанов в изявлението си, което е нарекъл "Волеизлияние" и е качил в сайта на СЕМ.

Оставката му ще бъде гласувана на следващото заседание на Съвета на 1-ви март.

На 1 април изтича шестгодишният мандат на Георги Лозанов като член на регулатора, а няколко дни по-късно приключва и едногодишното му правомощие да бъде председател на СЕМ.

ТОП 24

Най-четени

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?