Гимназията по облекло в Русе отпразнува 120-годишнината си с ревю-спектакъл в Доходното здание. Близо 80 ученици представиха свои модели и разказаха историята на първото извънстолично професионално девическо училище.
„120 години училището ни е на мода!“, заявиха със самочувствие преподаватели и ученици от Русенската гимназия по облекло. Те са горди със 120-годишната история на своето училище и затова и модното им дефиле беше празнично и пищно. Сред моделите на сцената беше единайсетокласничката Мария, която обожава рок и метъл стила, но днес беше облечена със златна рокля – специален модел на бивш възпитаник на гимназията.
Мария Димитрова – 11-и клас в Гимназията по облекло в Русе
„Самата професия е много специална за мен – майка ми също е конструктор-моделиер.“
През Гимназията за облекло в Русе са минали много известни личности, които отдавна са на сцените у нас и в чужбина.
Диана Иванова – директор на Гимназията по облекло в Русе
„Сашо Сано е наш ученик, Евгения Явашева, Виктория Колева – личният дизайнер на Кейти Пери.“
И макар че миналото е славно, неслучайно колекцията, която учениците представиха, се нарича „Бъдеще“. Защото те работят усилено за него и вярват, че ще е добро.
Илияна Йотова: Левски ни учи, че страхът, липсата на самочувствие и предателството са най-големите врагове на свободата
Протестът в НАТФИЗ продължава: Студенти и ректор не постигнаха съгласие (СНИМКИ)
НПМГ с уточнение за минималните балове и мястото си в класирането след 7-и клас
Четири медала за националния ни отбор от Международната олимпиада по химия в Узбекистан
За подкуп от 300 евро: Повдигнаха обвинения на задържаните в Черноморец служители на НАП