Глоба за неизпълнено предписание за изпускане на язовир Рогозен ще получи община Хайредин, заради паниката с авариралия преливник на водоема.
Това стана ясно днес при посещението на министрите Румяна Бъчварова и Лиляна Павлова на мястото на инцидента. Днес е последния 7-ми ден от обявеното бедствено положение в общините Хайредин и Мизия след възникналата опасност от наводнение. За предотвратяване на бедствието бяха изсипани стотици тонове камъни в пробойната на преливника, но решителни се оказаха действията на пожарникарите, които и досега продължават да източват язовир с мощни помпи. Към момента положението е овладяно. Утре ще пристигне водолазна група, която ще направи проверка на основния изпускател на язовира, за да бъде той напълно източен и да се започнат ремонтни дейности.
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата на АМ "Тракия" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите