Жителите на ромския квартал "Изток" в Кюстендил трябва да почистят квартала до пролетта. Такава заповед издаде кметът на общината - Петър Паунов. Поводът е многобройни оплаквания на граждани за голямо замърсяване около пътя за София и за селата Копиловци и Николичевци.
Огромни сметища с боклуци са се образували около ромския квартал. Местните казват, че отпадъците се събират на тези места от две години. Ромите твърдят, че нямат вина и че боклукът не бил техен и не знаят откъде се е събрал.
Ромите казват, че няма да чистят чужд боклук, въпреки че има опасност да плъзнат зарази.
Срокът за почистването на боклуците в ромския квартал е до 20 март. Екипи от Общината ще извършват проверки и при неспазване на заповедта ще бъдат налагани глоби.
Битово-фекално замърсяване е причината за измирането на риба във Варненското езеро
Започва разширяване на канализационната мрежа в столичния квартал "Горубляне"
Първият поклоннически път в България официално беше открит в Созопол (СНИМКИ)
24-часова национална стачка в Гърция - какво трябва да знаят туристите?