След като вчера правителството даде зелена светлина за изграждането на втори затворен лифт на Банско -днес еколози се събраха на нов протест - те настояват за отмяна на решението, защото го считат за незаконно. От екомонистерството обаче уверяват, че разрешението ще спази всички екоизисквания и законодателни норми.Около 19:30 ч. протестиращите блокираха движението на Орлов мост, половин час по-късно пътят беше освободен.
Жълт код за опасни горещини в 14 области на страната - температури до 37
Бившата полицайка Симона Радева влезе зад решетките на Сливенския затвор
Обстановката във Венецуела - властите ограничиха достъпа до щата Ла Гуайра