Движението през граничен пункт "Капитан Андреево" е интензивно. В тези дни на лятото, когато турските гастарбайтери се прибират в родината си, традиционно оттам преминават по около 5 000 автомобила на ден. Пунктът е допълнително натоварен и заради ремонтни дейности по другите ни гранични пунктове с Турция.
Очаква се опашките от автомобили да продължат до понеделник, а след това потокът от коли ще спадне на половина, прогнозираха служителите.
На българо-гръцката граница, на пункт "Кулата", движението е по-интензивно в сравнение с работните дни, но няма опашки.
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата АМ "Струма" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите