Млада двойка се венча в храм от 18-и век в планинското село Влахи, където е регистриран само един жител и венчавка не е имало от десетилетия. Днешният празник Илинден обаче, събра 200 души.
Село Влахи от години е пусто. Два дни в годината обаче - на храмовите празници на двете църкви "Свети Илия" и "Рождество Богородично", се изпълва с живот.
Андрей Колев: Последните 7-8 години тук се провежда и събор, и курбан се прави, и се виждаме с хора откъде ли не - цяла България.
Отец Георги: Селото е вече безлюдно, няма нито училище, нито кметство, нито къщи дори, но църквата стои и говори.
Храмът "Свети Илия" е построен през 1844 г. Три пъти е опожаряван и възстановяван след това, защото е скъп за местните хора.
На днешния празник в по-стария селски храм "Рождество Богородично", издигнат през 1759 г., избраха да се венчаят Веселин и Стела Костадинови.
Стела Костадинова: Аз съм от Велико Търново, но корените ми са тука от Влахи, с мъжа ми се запознахме на тази църква и решихме да направим църковния брак тук.
Веселин Костадинов: За мене Влахи е всичко. Тук са ми корените.
Присъстващите пожелаха на младите никога да не забравят корените си и да пазят жива паметта за селото.
„Варненско лято“: Над 400 артисти ще участват на международния фолклорен фестивал
Флорентински монаси откриха рецепта за напитка, смятана за предшественик на безалкохолното
В издирването на 4-годишното дете от трънското село Радово се включиха 80 души
Мерки срещу безводието на Дунав: В Румъния взривиха скала, за да работи АЕЦ „Черна вода“