Пловдив може да привлече 70 милиона лева за създаването на Център за върхови постижения в областта на биотехнологиите. Средствата са предвидени по оперативна програма „Наука и образование за интелигентен растеж”. Очаква се тя да бъде отворена през септември и Центърът за върхови постижения под тепетата да e единственият извън столицата.
Идеята беше обсъдена на среща в Пловдив и беше подкрепена от председателя на Българската академия на науките. Според него обаче липсват адекватни закони за публично-частното партньорство, което определя връзките между учените, тяхната организация и индустриалците. Няма и яснота и за интелектуалната собственост.
Целта е иновациите да навлязат все повече в производството. От друга страна остава проблема с липсата на подготвени кадри, посочват работодателите. Местната власт също настоява учащите да имат повече практика.
"Винаги се усмихвам, това отваря сърцата": Чужденци попълват незаетите места за шофьори в столичния градски транспорт
Литийно шествие с мощите на св. Йоан Кръстител тръгна от Созопол и стигна до остров Св. Иван
Битово-фекално замърсяване е причината за измирането на риба във Варненското езеро
Цената на петрола достигна 70 долара за барел, Тръмп - "ще падне още"
Да покориш връх Мусала в инвалидна количка: Вдъхновяващата история на 18-годишния Крис от Пловдив