Днес за ценителите на хубавато вино безплатно отвори врати Домът на виното. Това e и най-старата винарска изба в София. В нея се пазят вина на повече от 70 години. В деня на отворени врати посетителите се запознаха с историята на винопроизводството в България, със стари инструменти и прибори, видяха отблизо и технологията на пенливото вино.
Дълги години избата беше затворена за пощения, но след проект на Националиня институт по вината и спиртните напитки, тя заживя като музей на виното. Как да разпознаем хубавото вино - вижте в репортажа на Благой Цицелков.
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата на АМ "Тракия" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите