ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

„Какво се случва с правата на жените“: Изложба в София

bnt avatar logo от Константин Василев
A+ A-
Чете се за: 00:26 мин.
Още

„Какво се случва с правата на жените“ е темата на изложба, открита тази вечер в София, в партньорство с Посолството на Израел в България.

Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.

Експозицията включва 19 произведения на 13 артисти, като повечето от тях са фотографии.

Фокусът е поставен върху Статута на жените в Близкия Изток, Израел и палестинските общности. Изложбата търси и задава въпроси с основен акцент - какви са съвременните усилия на жените да бъдат чути. В концепцията се отразява и борбата на жените за равнопоставеност в изкуството.

Н. Пр. Ирит Лилиан - посланик на Израел: Наближава международният ден на жените. Той, обаче, далеч не се изчерпва с това да подариш цвете. Напротив - тук става дума за правата и свободите на жените по целия свят. Колкото до изложбата - тя задава въпроси от глобално значение. Снимките показват света на жените от Близкия изток. Някои са общовалидни, но други например показват жените от Израел. Така, ако видите жена в униформа, веднага ще разберете, че тя е в армията и че е от Израел.

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?