Първи урок по безопасност на движението получиха децата от 119-то средно училище в София. Днешният 15 септември е още един повод да призовем всички шофьори - бъдете внимателни на пътя, където са нашите деца. И тази година в кампанията "Спри, детето запази!" пътни полицаи изнесоха открит урок по безопасност на движението пред първокласниците в столичното училище. Те напомниха на децата за пореден път да бъдат внимателни на пътя.
инсп. Мария Ботева, отдел "Пътна полиция" към ГДНП: Когато пазим децата на пътя, пазим себе си, пазим цялата нация. Благодаря на всички онези, които се отнасят отговорно към правилата за движението по пътищата. На онези, които пазят нашите деца, защото те не са само наши. Те са на моето семейство на твоето семейство, те са на цялата нация.
Спас Кьосев, водещ на "По света и у нас": Системата по пътищата ни дава кристален пример що за общество сме, защото това показва как се отнасяме към другия и показва колко сме доблестни и как си носим отговорностите. и винаги съм казвал, че няма значение какви са наказанията, защото обикновено когато се стигне до това да се наказваме, обикновено вече е твърде късно.
Институт за геопространствени изследвания и технологии открива СУ „Св. Климент Охридски“
С флаг в ръка и мечти за медали: Българските олимпийци по природни науки получиха националното знаме
Премиерът Румен Радев връчи националното знаме на олимпийските отбори по природни науки за 2026 г.
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата на АМ "Тракия" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите