Организации в Русе събраха над 500 килограма пластмасови капачки, за да оборудват част от новото педиатрично отделение в Русенската болница. Повече за кампанията „Капачки за играчки“ вижте в рубриката ни „Търси доброто“.
Ето така изглежда педиатричното отделение в Университетската многопрофилна болница в Русе, в което момента се лекуват малките пациенти. А това е новото отделение за деца, което беше ремонтирано с дарение от 500 000 лева. То в момента е цветно и уютно, но се нуждае от мебели и оборудване, за да заработи. Затова и болницата започва кампанията „Капачки за играчки“, чиято основна цел е да обзаведе занималнята в отделението.
Идеята хрумва на социалния работник Биляна Рекинова. Тя публикува информация за инициативата в социалните мрежи и само за час става чудо.
Биляна Рекинова – социален работник: Започнаха да прииждат хора с коли, да се обаждат по телефона от всевъзможни краища на град Русе и да ги носят при нас, за да помогнат. Това е надежда за мен, че в хората има добро.
И така са събрани вече над 500 килограма капачки, които ще бъдат предадени на вторични суровини и с парите децата ще получат пространство, в което ще се чувстват като у дома.
Стела Кръстева – връзки с обществеността в УМБАЛ – Русе: Занималнята ще е мястото, където децата ще нарисуват една рисунка и ще имат мъничко време да се отделят от болничната среда.
В Русенската болница разчитат на добрината на дарителите и се надяват новото педиатрично отделение да отвори врати през септември тази година. То ще разполага с 45 легла и в него ще работят 11 лекари. А кампанията „Капачки за играчки“ продължава.
Васил Терзиев: Спестихме над 81 млн. евро от чистота в районите “Слатина”, “Подуяне” и “Изгрев” за следващите 5 години
Ниското ниво на Дунав позволи да бъдат документирани базите на Константиновия мост при с. Гиген
Христо Широков: Не съм се укривал, обвинението срещу мен е политически натиск
Тийнейджърите, обвинени в жестокото убийство на мъж в Пловдив, остават в ареста
Образуваха досъдебно производстово по случая с насилие над дете в Радомир
Окръжната прокуратура в Русе поиска арест за петима от участниците в групите, свързани с разбитата лаборатория за фентанил
Пожарът на „Тракия“: Екипи продължават да следят, за да не се разпространява огънят