Все по-голямото навлизане на компютрите и машините в ежедневието на хората ще промени изцяло пазара на труда в бъдеще, смятат някои експерти. Темата беше обсъдена на конференция за бъдещето на пазара на труда у нас.
Според някои от участниците на форума - новите технологии ще доведат до масова безработица и намаляване на доходите, а според други - ще дадат нова възможност за професионална реализация.
Конференцията, с участието на учени и политици, беше организирана от фондациите "Фридрих Еберт" и "Солидарно общество".
Цената на петрола достигна 70 долара за барел, Тръмп - "ще падне още"
Да покориш връх Мусала в инвалидна количка: Вдъхновяващата история на 18-годишния Крис от Пловдив