По случая с ЧЕЗ позицията ни е, че трябва да има регламент, който да осигурява въздействието на държавата. Това каза заместник-председателят на ПГ на БСП Антон Кутев.
Антон Кутев, зам.-председател на ПГ на БСП: За нас този регламент трябваше да е през собствеността. Два пъти е продавана собственост в ЧЕЗ. Веднъж мажоритарният пакет, който беше продаден по времето на Царя, ние бяхме категорично против. Втори път - миноритарният пакет по време на Бойко Борисов. Пак бяхме категорично против. БСП и в двата случая последователно е казвала, че държавата трябва да има контрол върху това дружество.
Трябва да се върне функцията на държавата в обществото там, където тя е необходима, коментира още Кутев.
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата на АМ "Тракия" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите