Релсите в близост до гара „Искър“ са с разместени и с липсващи поддържащи части. За това сигнализираха зрители на БНТ 2. Екипът ни провери отсечката между гарите Искър и Казичане.
Липсващите метални части и болтове, които държат релсите, са по линията София-Пловдив. Трасето е натоварено и по него всеки ден се движат много пътнически и товарни влакови композиции. Сигнализирахмеза проблема "Националната компания Железопътна инфраструктура". От там заявиха, че през 2014-а година е започнала модернизация на на тази пътна отсечка, но до момента реконструкцията е завършена само в участъка между Пловдив и Стамболийски. От дружеството увериха, че след сигнала ни отсечката е проверена, а липсващите части са подменени. Екипът ни обаче установи все още има неизправности.
Липсващи болтове, поддържащи части и разместени траверси – такова е състоянието на част от отсечката в близост до гара „Искър“. Екипът ни отново уведоми дружеството за проблемите в този пътен учатък. Цялостната реконструкция на отсечката ще бъде извършена през 2018-а година.
Тежка катастрофа с трима загинали: Автомагистрала "Тракия" е затворена в двете посоки
"Винаги се усмихвам, това отваря сърцата": Чужденци попълват незаетите места за шофьори в столичния градски транспорт
Литийно шествие с мощите на св. Йоан Кръстител тръгна от Созопол и стигна до остров Св. Иван
Битово-фекално замърсяване е причината за измирането на риба във Варненското езеро
Цената на петрола достигна 70 долара за барел, Тръмп - "ще падне още"
Да покориш връх Мусала в инвалидна количка: Вдъхновяващата история на 18-годишния Крис от Пловдив