Масова златна сватба се състоя тази вечер в Казанлък. Тя беше официално отпразнувана от над 90 двойки, сключили брак преди точно 50 години. Събитието се организира по идея на кмета Галина Стоянова, която лично води церемонията по подновяване на брачния обет на юбилярите.
Сватбеният ритуал преповтори по съвременен начин тържеството от преди половин век. Интересен момент беше разчупването на питката - така женените вече 50 години споделиха от опит дали обичаят с по-голямото парче е достоверен оракул за това кой ще командва цял живот вкъщи или не.
Целта на събитието е не само да се направи едно мило припомняне на възрастните хора за сватбения им ден отпреди 50 години, но и да предадат опита си на младите и да ги убедят, че бракът не е отживелица, а красота, любов, грижа, доверие, много търпение и взаимни прошка.
Анджелина Джоли превръща личната си болка в актьорско изпълнение във филма "Мода"
Ватиканът започва първата реставрация на Лоджията на Рафаело от 500 години насам
Вилата на Берлускони на остров Сардиния беше продадена на шейх от Катар
Момиче на 16 години и момче на 17 години загинаха на място след катастрофа между скутер и лек автомобил между Мездра и с. Боденец