Майки на деца с увреждания излизат отново на протест тази вечер. Демонстрации под мотото „Системата ни убива, системата е блокирала" са планирани пред парламента в София, както и в други градове на страната.
Протестиращите отново ще поставят исканията си за реформа в социалната система. Вчера стана ясно, че последният вариант на проектозакона за хората с увреждания ще бъде оттеглен за преработване.
Протестиращите майки на деца с увреждания и омбудсманът Мая Манолова отправиха критики към него, тъй като според тях новият вариант на закона е осакатен и от него са извадени ключови за реформата текстове.
;Няма воля да се реши този проблем, категорична беше една от протестиращите майки.
За четири месеца управляващите трябваше да разберат, че трябва да се направи реформа в тази стара, неадекватна система, че е нужна лична помощ, защото сме страна по тази Конвенция, за тази лична помощ е нужна индивидуална оценка. Не мисля, че финансовият министър е прав. Не мисля, че няма пари - въпрос на разбиране и воля.
Те обясниха, че освен в София, протест ще има в още 13 града в България. Майките са категорични, че протестите ще продължат, а палатковите лагери ще останат.
Дотук са осем национални протеста, днес ще е деветият, мислите ли, че ще спрем?
Вижте още по темата в прякото включване на Тереза Ставрева.
Протестът в НАТФИЗ продължава: Студенти и ректор не постигнаха съгласие (СНИМКИ)
Възрастна жена с деменция бе спасена от доброволци и кучета край софийското село Войнеговци
Облекчават достъпа на сезонни работници от трети страни до пазара на труда у нас
Спасиха дете на една годинка, останало блокирано само в асансьор в Бургас
Параметрите на Бюджет 2026: Депутатите приеха финансовата рамка на първо четене
Европрокуратурата наказа с „порицание“ българския европрокурор Теодора Георгиева