Служители на болницата в Благоевград са недоволни от новия пропускателен режим в двора на лечебното заведение. От няколко месеца на входа е поставена бариера, а паркирането в двора става платено. Медиците са категорични, че не трябва както те, така и пациентите да дават пари, за да стигнат с автомобилите си до отделенията на болницата.
Всеки ден лекари, медицински сестри и санитари трябва да заплащат по 50 стотинки на час, за да стигнат с автомобилите си до работните си места.
Д-р Бойка Даскалова - началник Кръвен център - Благоевград: "Персоналът отказва да дава вече дежурства и аз ще си подкрепя персонала и ако трябва, спираме дежурствата в Кръвния център и ще уведомим, ако трябва, и министъра на здравеопазването. Но не е нормално да си плащаме, за да идваме на работа."
Д-р Огнян Митев – управител на болницата в Благоевград: "Голям проблем е. Отстрани на болницата пак е „синя зона”. Представете си 8-часово дежурство да платиш 8 лева за паркинг, значи то се обезсмисля идването на работа."
От Община Благоевград казаха, че са раздадени около 140 пропуска на работещите в болницата. Макар че служителите са около 500 души, според управителя на „Паркинги и гаражи” Васил Атанасов пропуските са достатъчни, защото медиците работят на смени и нямат основания за недоволство.
Плодовете и зеленчуците поевтиняват на борсите, цените на храните тръгнаха надолу
Очевидци разказват за трагедията на „Челопешко шосе“, при която загинаха четирима
Очевидци разказват за трагедията на „Челопешко шосе“, при която загинаха четирима
Лъч надежда: Вече и жени без партньор имат право да кандидатстват за инвитро
100 дни война в Близкия изток: Преговорите САЩ-Иран остават блокирани