На първата задължителна матура по български език и литература ще се явят 55 хиляди дванайсетокласници, а на втората, при която се избира измежду 13 предмета - 44 хиляди.
Тази година зрелостните изпити ще се проведат съответно на 21 и 23 май. Най-много ученици - над 13 800, са посочили като втора матура биология, следват английски език и география. Най-малко абитуриенти и тази година ще се явят на изпит по италиански език.
За втора поредна година учениците от професионалните гимназии имат право да не полагат втора матура, а да ползват оценките от изпитите по професионална квалификация. Така ще направят над 10 400 младежи.
От класната стая към Космоса: Световно постижение на български ученици в областта на космическите науки и технологии
Заради случая с частното училище край София започва проверка в цялата училищна система, каза Сергей Игнатов
Училището трябва да възпитава добри и отговорни хора, не трябва учениците да усвояват само знания
Отличниците, за които не говорим: Деца от уязвими групи с отлични постижения в НВО
ЦИК определя чрез жребий номерата на партиите и коалициите в бюлетината за изборите