Мотористи от няколко столични клуба се включиха в кампанията за пътна безопасност на БНТ, подкрепена от Столичната община, "Спри детето запази!".
Те пристигнаха на празника в 186-та детска градина "Деница" в район "Младост" заедно с първият учебен автобус, изрисуван от ученици на 119-то училище в София. Основното послание на кортежа, събрал в едно деца, рисунки и мотори е "Стоп на войната по пътищата".
Според статистиката, броят на загиналите и пострадали при катастрофи нараства всяка година, затова организаторите напомнят, че и децата са равноправни участници в движението и призовават шофьорите за повече дисциплина и отговорност на пътя.
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата на АМ "Тракия" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите