Мерки за повишаване на контрола в ТЕЛК готви Министерството на здравеопазването. Това стана ясно след срещата с майките на деца с увреждания и националнопредставителните организации. На нея е бил представен и анализ за ефекта от Наредбата за медицинската експертиза, която е в сила от миналия август.
Според данните жалбите през миналата година не са се увеличили спрямо 2017 г. Въпреки това хора с увреждания се събраха на протест пред министерството, с искане за отмяна на наредбата.
Те твърдят, че наредбата ги ощетявала, защото при определяне на процента инвалидност се взема предвид само основното заболяване.
В "Пирогов" продължава борбата за живота на децата, катастрофирали Горна Оряховица
При здравословен проблем по време на почивка: Колко струват лекарските услуги по морето?
Двама младежи загинаха на място след катастрофа между скутер и лек автомобил край Мездра