Министърът на здравеопазването Кирил Ананиев се срещна с протестиращите медицински сестри от общинската болница в Козлодуй. Миналата седмица те заявиха, че няма да подпишат новите си трудови договори заради ниското възнаграждение, заложено в тях и поискаха проблемът със заплатите да бъде решен.
Според протестиращите медицински сестри, причината за ниското заплащане в общинските лечебни заведения, е в начина на финансирането им. В момента медицинските сестри работят срещу основна заплата от 580 лева.
д-р Олга Николова, управител на МБАЛ “Св.Иван Рилски“ Козлодуй: Частично ще се промени положението с приходите, паричните средства и ще имаме възможност да повишим заплатите. Да се актуализират разходите също, които имаме болницата, договирите, които подписваме, които са задължителни с най-различни институции.
От "Спаси София" настояват за законови промени за ограничаване на употребата на дрога, алкохол и вейпове сред младежите
През последните години случаите на удавяне у нас са под 100, над 2400 души са спасени през 2025 г.
Доставиха експериментален препарат за лечение на хантавирус във Франция, Испания и Нидерландия
ВКС реши: Една от майките е допринесла за размяната на бебетата в болница "Шейново"
Колега на шофьора от автобус 119 пред БНТ: На това място редовно има гонки
Счупен гръбнак отложи делото срещу единия от обвиняемите за катастрофата с автобус на „Челопешко шосе“
Домакинството на "Евровизия": Кой ще бъде градът - домакин на песенния конкурс?