На Велика събота отбелязваме погребението на Господ Иисус Христос, както и слизането на Спасителя в царството на тъмнината. Според традициите обикновено днес се меси и пече обредният великденски хляб и е последният ден, в който могат да се боядисат яйцата за Великден.
Велика събота е свързана с оплакването и погребението на Иисус Христос от майка му Света Богородица. Гробът му е запечатан и пред него е поставена стража. След своята кръстна смърт Христос слиза в ада, освобождава библейските пророци и праведниците и ги отвежда в небесата. Така започва новата ера в историята на човечеството-правото на човека на свободен избор - да бъде добър или лош и след смъртта си да постигне рая или ада.
БНТ ще излъчи на живо от 23:10 ч. Великденската служба, която ще бъде отслужена в катедралния храм "Св. Александър Невски" в столицата. Тя ще бъде оглавена от българския патриарх Неофит.
Кога зелените иновации и енергийният преход отиват на заден план - пред БНТ говори Филип Агион, нобелов лауреат за икономика
Министърът на културата Евтим Милошев: Финансовата загуба на НДК се е увеличила с 502% през 2025 г.
След решение на ВКС връщат Александър Морфов като "главен режисьор" на Народния театър
МЗ: 10 линейки, две жертви и 9 пострадали при катастрофата на "Челопешко шосе"