ИЗВЕСТИЯ

Моите новини
Трагедията във Венецуела: Всеки спасен човешки живот е чудо
Чете се за: 03:25 мин.
Цените на едро на основни храни, плодове и зеленчуци...
Чете се за: 03:55 мин.

ЗАПАЗЕНИ

Българка от Австралия завеща 1,8 млн. лева на Националната художествена галерия

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-

Националната художествена галерия в София е получила дарение от 1 милион и 840 хиляди лева. Сумата е завещана от българката Маргарита Занеф, която е починала през 2016 г. в Австралия. Българката е емигрирала там през 60-те години на миналия век. Тя е завещала голяма сума пари и на Художествената галерия в Сидни.

българка австралия завеща млн лева националната художествена галерия

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо
Абонирай ме за най-важните новини?