В Ямболския районен съд днес ще се направи трети опит да започне делото за взривовете край Петолъчката през 2012 година. Пред съда отново ще застанат Десислав Делев, собственик на фирмата за утилизация на боеприпаси и Иван Пеев, началник производство на базата.
Те са обвинени, че не са осигурили необходимите мерки за сигурност, допуснали са намиращите се в нея боеприпаси да се разглобяват, вместо да се взривяват. Според обвинителния акт в момента на инцидента в складовете е имало по-големи количества взрив от допустимото.
Пред съда трябва да се изправи и още един обвиняем - проектантът, който според държавното обвинение не е взел необходимите мерки за безопасност. Край Петолъчката на 5 юни 2012 година загинаха трима работници, а осем бяха ранени. Вече шест години след трагичния инцидент жителите на община Стралджа настояват виновните за взривовете да получат заслуженото, а базата да не възобновява дейността си.
Ремонт в подножието на Царевец, част от улиците са временно затворени за движение
9-годишният Кубрат от Аксаково се състезава с най-добрите в света по кордов авиомоделизъм в Австралия
Заради проблем с кадрите обмислят продажба на общинската болница в Горна Оряховица
15 000 евро обезщетение: Съпругата на Васил Божков осъди прокуратурата заради 8-месечния си арест