Нова сграда в Дубай обещава да се превърне в забележителност. Тя е наречена "Дубай Фрейм" и ще отвори официално врати на 1 януари.
В Дубай вече се извисява нова архитектурна забележителност. „Дубай Фрейм“ е висока 150 метра и струва почти 68 милиона долара. Състои се от две кули, свързани с 93-метров мост.
Хюсеин Насър Лотах, началник в Община Дубай: Идеята бе да направим нещо като забележителност, но също така сградата ще предоставя различни услуги и възможности за забавления. Така че се надявам да се превърне в място за срещи.
Сградата е вдъхновена от идеята да бъде показана старата и новата архитектура на Дубай, миналото и настоящето „в един кадър“.
В нея се помещава и музей, който проследява развитието на града чрез 3D кадри и звукови ефекти и показва как ще изглежда метрополисът след 50 години. Архитект на сградата е Фернандо Донис, който печели конкурс да проектира новото чудо на Дубай сред 926 предложения.
Събират капачки във Варна: Кампанията „Аз вярвам и помагам“ отново обединява стотици в подкрепа на нуждаещи се
Папа Лъв XIV и Доналд Тръмп са сред най-влиятелните лидери според списание "Тайм" за тази година
"Провадия-Солницата" получи Знака за европейско наследство за 2026 г. на церемония в Брюксел
Атанас Мерджанов: Липсата на ляво представителство в парламента е сериозна опасност
Катастрофа между камион и трактор затруднява движението по пътя София - Варна
Евакуираха президента на САЩ след стрелба на вечерята за кореспонденти в Белия дом