Общинският съвет на Враца се събира на извънредно заседание заради проблемите с болницата в града, която е с дългове от 12 милиона лева.
Лошото финансово състояние на лечебното заведение доведе до протест на медици и местни жители. Вчера недоволството им прерасна в гражданско неподчинение и доведе до блокирането на един от възловите булеварди в града.
Протестиращите настояват правителството да помогне да се изплатят задълженията на болницата и да се опуснат пари за закупуването на всички медикаменти, нужни за лечението на пациентите.
Междувременно министърът на здравеопазването Николай Петров обяви, че в момента се изготвя доклад за регистрирани нарушения в болницата във Враца, който ще бъде даден на прокуратурата.
Кризата с боклука: В "Люлин" чистят само улиците, по които се движи градския транспорт
Недоволството по границата: Блокадата на гръцките фермери продължва шести ден
Бюджет и компромиси: Социалният диалог е възстановен заради финансовата стабилност
Картата на неравенството по рафтовете: Големите вериги в София са 244 и едва 3 във Видин
Зеленски: Киев няма законно и морално право да отстъпва украински територии на Русия