Обстановката в Габрово постепенно се нормализира след протестите и размириците, провокирани от побоя, нанесен от трима роми на продавач в денонощен магазин. Тази вечер на пореден протест жителите на града започнаха подписка с 15 искания към властта.
Жителите на града настояват за работеща прокуратура и полицейско присъствие на местата в града, които определят като горещи точки, ефективни мерки срещу нарушителите на законите, бързи производства за хулигански прояви и гарантиране на равноправието на българските граждани. Исканията ще бъдат внесени в общината.
Софиянци вече ще могат да следят данните за атмосферния въздух в реално време
Посмъртно удостоиха Михаил Белчев с голямата награда „Христо Г. Данов“ за цялостен принос в книжовната литература
12 редовни кръводарители бяха отличени в навечерието на Световния ден на кръводарителя
Катастрофа затруднява движението на пътя между Симитли и Разлог (СНИМКИ)
Тежко остава състоянието на едното дете, пострадало с тротинетка в София
Експерти за мерките по пътна безопасност: Наказанията са изчерпани, нужна е нова стратегия