В Кюстендил бяха обявени победителите от Националния литературен конкурс „Биньо Иванов". Наградите отиват при автори от Харманли, село Енина - община Казанлък, и София.Тази година е отличен и най-възрастният участник - 90-годишната Василка Якимова от кюстендилското село Николичевци.
Литературния конкурс „Биньо Иванов“ е ежегоден. Организира се от читалище „Братство“ и община Кюстендил. Тази година в анонимната надпревара се включиха 337 поети с над 1000 стихотворения.
Иван Андонов - председател на читалище „Братство 1869“:
„Конкурсът се утвърди, като един от значимите литературни конкурси. Най-добрите поети от България взимат участие в този конкурс.“
Петчленно жури оценяваше тази година творбите.
Иван Андонов - председател на читалище „Братство 1869“:И тази година много пишещи българи живеещи в чужбина са взели участие в конкурса.
„Първа награда - Георги Николов от Харманли, много популярен български поет. Атанас Янев от село Енина, община Казанлък, и трето място за Димитър Събов от град София. Представител на нашата община - Василка Якимова от литературния клуб в читалище „Спасовица“ - селоНиколичевци, която е над 90 години и оценките на журито са изключително ласкави за нейното творчество.“