Автобус от градския транспорт блъсна момиче, докато пресича. Полицията ще установява дали пешеходката е направила опит да премине платното на червен или на зелен светофар. Пострадалата е без сериозни наранявания, заявиха от Университетската болница „Свети Георги“.
Автобус номер 66 се движи по улица „Гладстон“ в посока от Търговската гимназия към Дома на културата в късния следобед, когато се случва инцидентът. Според шофьора на автобуса - Стефан Александров, пешеходците са чакали на червен светофар, когато момичето е решило да пресече.
"Аз се движа направо, преминах вече кръстовището, може би тя изобщо не се огледа и стъпи и като видях, че се удари, се завъртя и я закачих с мигача, се удари в стъклото", разказа той.
"Била е на зелено, затичала се е, но нас хваща, всъщност в самото кръстовище светофара и дори не се е огледала. Пътничката, която беше в автобуса, същото каза - тя въобще не се огледа, тръгна да бърза да пресича. Не мога да преценя дали вината е в момичето, но със сигурност не се е огледала", разказа Елена Дешева - кондуктор.
Момичето е било в съзнание след удара, заявиха полицаите, които бяха на мястото на инцидента. Има охлузвания по ръцете. Най-сериозен е ударът от едната страна на главата. Пострадалата е в болница, където ще ѝ бъдат направени пълни изследвания, за да се излючат вътрешни наранявания.
"Не може да бавите решения с години": Бащата на Сияна поиска оставката на председателката на ВКС
Благомир Коцев ще бъде преместен във варненския затвор, реши новият съдия по делото
Окръжният съд във Варна задържа под стража служителя на следствения арест в града
Български журналист нападнат в Скопие, МВнР осъжда случая като акт на насилие от омраза
Москва след преговорите Киев-Вашингтон: Европейският мирен план не е „конструктивен“