ИЗВЕСТИЯ

Моите новини
Непопулярен сектор връща българите, избягали да работят в...
Чете се за: 03:40 мин.
Емоционален и вълнуващ "Под прикритие" 6: Вижте...
Чете се за: 02:30 мин.
Трима души загинаха, след като кола се заби в заведение в...
Чете се за: 00:57 мин.

ЗАПАЗЕНИ

Парламентът отхвърли президентското вето за изтребителите F-16

Чете се за: 01:06 мин.
У нас

Парламентът отхвърли президентското вето за покупката на изтребителите F-16. „За“ повторното приемане на ратификацията на международните договори гласуваха 128 народни представители, „против“ – 73 и „въздържали се“ - 3, с което ветото беше преодоляно.

Video Player is loading.
Текущо време 0:00
Продължителност -:-
Заредено: 0%
Тип на потока НА ЖИВО
Оставащо време 0:00
 
1x
    • Глави
    • descriptions off, selected
    • Спряни субтитри, selected
      Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.

      От БСП отново заявиха тезата си, че България ще закупи изтребителите на доста по висока цена, отколкото Словакия например. От ГЕРБ контрираха, че цената ще е под 100 млн. долара и има твърди гаранции за изпълнение на клаузите в договора.

      Румен Гечев ПГ на "БСП за България": Кафеварка като си купиш, гаранцията е 12 месеца. Компютър - 24, 36 месеца. Самолет за 200 млн. щатски долара, платени от българския народ е с 6 месеца гаранция.
      Христо Гаджев - ПГ на ГЕРБ: Условията са еднакви за всички държави - нито повече, нито по-малко, както за България, така и за Германия, Канада и за всяка една друга държава. Между другото вътре има и гаранции, и неустойки, и всичко.А цената не е това, много под 100 млн. долара.
      Джейхан Ибрямов - ПГ на ДПС: Въпросът за подкрепата или неподкрепата на тази ратификация дори не е икономически проблем. Основна част от въоръжението на НАТО, всички ни знаем, че е произведена от САЩ и това е неоспорим факт . Ние не купуваме само самолети, ние си купуваме спокойствие и национална сигурност.
      Борис Вангелов ПГ на Обединени патриоти, ВМРО: Ако сега спрем тази процедура, ако договорите не се сключат и започнем всичко отначало,ще стигнем дотам,че след 10 години нашата армия, може би трябва да е въоръжена с тояги, лъкове и стрели.
      Слави Нецов - ПГ на "Воля": Поздравяваме президента, че намери смелост сам да отмени принципа си за радиомълчание по сделката. Ние от "Воля" винаги сме работили да има широк политически консенсус по важни за народа теми и смятаме, че сме свършили добре работата, когато и други политиц започнат да използват нашите послания.
      Валери Симеонов - ПГ на "Обединени патриоти", НФСБ: Мотивите са чисто политически, бих казал популистки. Според мен представляват една намеса в работата на НС, което е в противоречие с принципа за разделение на властите.

      Паралелно с гласуването в пленарна зала, пред парламента се събраха на протест недоволни граждани, организирани от партия "Възраждане".

      След гласуването на депутатите, договорите за покупка на изтребителите ще бъдат изпратени за ратификация.

      Свързани статии:

      Президентът Радев разясни мотивите си за ветото върху договора за F-16
      Президентът Радев разясни мотивите си за ветото върху договора за F-16
      В специално изявление президентът Румен Радев обясни мотивите, с...
      Чете се за: 00:33 мин.

      ТОП 24

      Най-четени

      Водещи новини

      Product image
      Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
      Абонирай ме за най-важните новини?