Нерегламентирано сметище превзе подлез по булевард „България” в Русе. Заради отпадъците, които са се натрупали от години, съоръжението е неизползваемо.
Подлезът по най-натоварения булевард в Русе отдавна е сменил предназначението си и в момента е по-подходящ за декор на филм на ужасите, отколкото за преминаване на пешеходци. Входът на съоръжението дори не се забелязва от надвисналите клони на близките дървета, а два метра под земята цари мрак и мръсотия. Мазилката на подлеза се е срутила наскоро върху камарите с боклуци, а хората се замислят как точно да рискуват живота си – като пресекат пътното платно, или като използват подлеза.
„При положение, че подлезът е в окаяно състояние – това е предпоставка най-малко за болести. Бездомници се събират там. Това е предпоставка и за престъпления, защото аз, ако мина, принципно, по-спокойно ще ми бъде, ако има осветление, защото знам ли кой може да ме чака зад ъгъла”, разказва русенецът Владимир Петков.
От Община Русе заявиха за БНТ 2, че подлезът ще бъде затворен, защото е нефункционален.
Назначават експертиза на мантинелите на АМ "Тракия" след тежката катастрофа, отнела живота на трима души
Митничари във Варна задържаха контрабандни текстилни изделия и платове от Турция
На 35 ключови кръстовища в София ще работят новите камери с изкуствен интелект
Назначават експертиза на мантинелите на АМ "Тракия" след тежката катастрофа, отнела живота на трима души
Иван Демерджиев за катастрофата на АМ "Тракия": Недопустимо е товарен камион без товар да премине с лекота през мантинелите
Срещу гонките в Дупница: Затягат контрола на пътя с нови камери и засилено полицейско присъствие