Поредно заседание на Окръжния съд в Никозия по делото за обявяване в ликвидация на застрахователната компания "Олимпик".
До момента процесът се отлага три пъти. На днешното заседание се очаква да бъдат направени възражения по процедурата за ликвидация.
Фалитът на дружеството остави около 200 хил. българи без застраховки на автомобилите. Eдва след като кипърският съд се произнесе по ликвидацията на застрахователя, може да има яснота какви процедури трябва да следват кредиторите на компанията, каквито се явяват застраховалите се в нея българи. Дължимите суми ще бъдат изплатени в края на ликвидацията, но процедурата може да отнеме години, смятат експерти.
Вицепремиерът Атанас Пеканов: Отпуснатите 1 млрд. евро по ПВУ са глътка въздух за бюджета
Преговорите с "Боташ" ще приключат до месец - два, съобщи енергийният министър
Цената на петрола достигна 70 долара за барел, Тръмп - "ще падне още"
Да покориш връх Мусала в инвалидна количка: Вдъхновяващата история на 18-годишния Крис от Пловдив