За трета поредна година Посолството на Словашката република в София и Българският Червен кръст организират кръводарителска акция в сградата на чуждестранната мисия. Тя започва в 9:30 ч и ще продължи до 13 ч. В нея ще се включат служители на посолството, дипломати, доброволци, студенти и редови граждани. Кампанията цели популяризиране на кръводаряването. Всеки ден повече от 500 деца, родилки, тежко болни пациенти и пострадали се нуждаят от кръв, за да оцелеят.
Цената на петрола достигна 70 долара за барел, Тръмп - "ще падне още"
Да покориш връх Мусала в инвалидна количка: Вдъхновяващата история на 18-годишния Крис от Пловдив